Twilight Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Club

Twilight Club

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Önemli kitap hatası...
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:31 am tarafından crazy.twilight

» Twilight Serisi Özel Basımları Geliyor
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:01 am tarafından crazy.twilight

» merhba arkadaşlar
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimePaz Tem. 26, 2009 1:46 pm tarafından prenses

» new moon un kurt adamları
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:26 pm tarafından _NuR_

» New Moon için fan yapımı posterler
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:25 pm tarafından _NuR_

» Taylor Swift sevenler kulubü
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:20 pm tarafından _NuR_

» Esme Cullen
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:17 pm tarafından _NuR_

» Alice Cullen
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:16 pm tarafından _NuR_

» Jasper Cullen
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeC.tesi Tem. 25, 2009 7:15 pm tarafından _NuR_

Galeri
Yönetmen Seçildi[Güncellendi] Empty
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum

Yönetmen Seçildi[Güncellendi]

YazarMesaj
Twilight*Duru
Admin
Admin
Twilight*Duru

Yönetmen Seçildi[Güncellendi] Empty
MesajKonu: Yönetmen Seçildi[Güncellendi]   Yönetmen Seçildi[Güncellendi] I_icon_minitimeÇarş. Nis. 29, 2009 8:37 am

Stephenie Meyer'dan Mektup

Selam Millet,

Etrafta dönen bir çok üzücü haberve spekülasyon varken, ben neler olup bittiğini bilmeniz gerektiğine karar verdim.

Öncelikle, sizler gibi bende, Catherine'in, Yeni Ay deneyimine bizlerle devam edememesinden dolayı üzüntü duyuyorum. Onu özleyeceğim. Sadece yaratıcı yönetmenliğini değil, arkadaşlığını da özleyeceğim. Açık görüşlülüğü ve güvenilirliği ile Alacakaranlık’ta harika bir iş çıkardı. Açıkçası serinin tüm filmlerini onun çevireceğini umuyordum.

Ve o giderken, bizi eli boş bırakmadı. Hala, onun kurduğu harika oyuncu kadrosuna ve yarattığı görsel dünyaya sahibiz.

Summit Filmcilik, Yeni Ay için yeni bir yönetmen bulmayı ilk önceliklerinden biri haline getirdi. Amerikan Pastası, Bir Erkek Hakkında ve Altın Pusula’nın yönetmeni olan Chris Weitz ile görüştüler ve sonunda onu kadroya dahil ettiler. Onun, bizim Twilight dünyamıza dahil olduğunu bildirmekten çok memnunum. Chris’le konuşma şansı buldum. Hikaye konusunda çok heyecanlı olduğunu ve filmi, kitaba olabildiğince yakın bir hale getirmek konusunda oldukça hevesli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki sizlerden, yani fanlardan haberdar ve hepinizi mutlu etmek istiyor. (Yani meşale ve yabalarla üzerine yürümenize gerek kalmayacak.)

Chris’le çalışacağım için çok heyecanlıyım. Onun birçok konuyu masaya oturtacağını düşünüyorum. Aynı, yönettiği ve benim her zaman favori filmlerimden biri olan Bir Erkek Hakkında’da yaptığı gibi senaryoya da katkıda bulunacağını düşünüyorum. Onun Yeni Ay için planlarını en kısa zamanda görmek için sabırsızlanıyorum.

Ayrıca Chris’in sizler için bir mektubu var. Eğer mektubuna şöyle bir göz atarsanız, onun siz fanlarla bağ kurmka için ne kadar hevesli olduğunu fark edeceksiniz.

Aralık 14,2008

Kaynak:

Güncellendi

Yeni Yönetmen: Chris Weitz

Twilight'ın hakkı yeni bir yönetmene devrediliyor : o bir erkek olacak. EW.com kaynaklarının söylediğine göre Summit Enternainment Chris Weitz 'i Stephenie Meyer'ın cok satılan Twilight serisi kitaplarından New Moon'un yönetmenliğini yapmasını istiyor. Weitz en iyi işlerini genelde kardeşi Paul ile yapıyor. İkisi American Pie' yi tasarladılar ve yönettiler sonra American Pie filminin senaryosu bakımından Academy Award ödüllerini aldılar ayrıca About A Boy filminde de yardımcı yönetmenlik yaptılar. Chris'in ilk tek olarak yaptığı yönetmelik işi , Altın Pusula , yurtiçinde pek tutulmadı ama uluslararası'nda birçok kişi tarafından izlendi. Catherine Hardwicke tarafından yönetilen Twilight , bu zamana kadar $141 milyon'dan fazla brüt kazandı ama Hardwicke , yapım esnasında stüdyo ile fikir ayrılığı yaşadı. New Moon'u yapamayacağı anons edildi. Weitz'in Summit 'in en yüksek rütbesiyle sağlam bir arkadaşlığı var ;daha önce özel efektler konusunda deneyimli olmasından dolayı bu işin onun için kolay olacağı düşünüldü.Bir kaynak onun için 'Hayat standartı kaliteli birisi' demiş. Summit " New Moon'u yapması için Chris'le hala bir antlaşma yapmadık" demekte ısrar edip , Weitz'in ajansı da imzalanmıs hicbir antlasmanın olmadığını söylerken diğer kaynaklarda antlaşmanın yakınlarda yapılacağını ve Summit'in olası New Moon yönetmenleriyle görüşmeleri iptal ettiğini söyledi. Summit bu yönetmenlik kararını 14 Aralık , Pazar günü anons etmeyi planladı ve Weitz'in filmin hazırlıklarına başlayabilmesi için en erken pazartesi Vancouver, BC de olması gerekiyor.

Chris Weitz'den Mektup

Sevgili Alacakaranlık, Yeni Ay, Bella, Edward ve Jacob fanları,

Şu geçtiğimiz günlerde, Stephenie Meyer’ın mükemmel ötesi kitap serisindeki fırtınalı romantizmle ilgilenmekteydim.

Yeni Ay’ı kitabın sayfalarından beyazperdeye, benim taşımama izin verdiği için Stephenie Meyer’a minnettarım.

Yönetmen değişimi, Twilight kitap serisinin ve filmin fanları için beklenmeyen bir sorundu. Bu yüzden içinizi rahatlaması ve en iyisini beklemeniz ve umut etmeniz için size bir sebep vermek amacıyla en çabuk tarafından bir şeyler yazmak istedim.

Yönetmenlik kariyerimin son on yılında, Yeni Ay gibi, literatüre göre karmaşık ve dolambaçlı bulunan işleri uyarlamayı seçtim. Bu işler her zaman için kitabı, karakterleri, hikayeyi ve karakterleri sevmekle, saygı duymakla ve kitabın fanlarının duygularına yanıt vermekle başlar.

Alacakaranlık’ın filmini izlediğimde, kesinlikle kendimi kaptırdım ve daha fazlası için aç bir hale geldim. Tabii ki, karakterler arasındaki mükemmel ötesi tutkuya, hikayesine ve insanları benimle çalışmaya iten konusuna vuruldum. Şimdi işim, bu bağlılığımı devam ettirmek.

Çoğunuz gibi bende, Catherine Hardewicke’in çıkardığı işi beğenenlerdenim. Onun, neden Yeni Ay’ı çekmediğini gerçekten söyleyemem çünkü onun kararlarını sorgulamadım. Ama şunu söyleyebilirim ki, beyazperdede uyarlanabilecek en iyi Yeni Ay çevrimini hazırlamak için kendimi bu işe adayacağım. Erkek bir yönetmen olduğum için, Bella’nın bakış açısını yakalayamayacağımı düşünenlere de sadece, bu duyguların evrensel olduğunu ve benim işimin de dünyadaki birçok yetenekli aktristle, buna benzer karmaşık çalışmalar yapmak olduğunu söyleyebilirim.

Üstelik, bunu size kanıtlamak zorundayım. Umut ve korkularınız konusunu olabildiğince hassas bir şekilde ele alacağıma söz veriyorum.

Bana bu fırsatı verdiğiniz ve bana inandığınız için teşekkür ederim.

En iyi dileklerimle...
Chris WEITZ

Alacakaranlık filminin yönetmeni Catherine Hardwicke'in daha büyük planları olduğunu açıklayıp, ikinci filmi yönetmeyeceğini açıklamasıyla (Daha büyük planların olduğuna eminiz Hardwicke yoksa kovulduğundan değil yani ) , tüm Twilight fanlarının aklındaki soru bu oldu: "Yeni Ay'ı Kim Yönetecek?"

-Sofia Coppola:
Çünkü çoğu Twilight hayranına göre kitap bir kızın dilinden anlatıldığından, filmde bu duygunun verilmesi için, bir bayanın yönetmesi gerekiyor. The Virgin Suicides filmiyle de oscar alan Coppola, başarısını kanıtlamış durumda..

-Ang Lee:
Twilight'in senaristi Melissa Rosenberg, Edward ile Bella'nın yasak romantizmini, Brokeback Dağı filmiyle karşılaştırıyor. Bu nedenle neden oscar ödüllü Ang bu işi almasın..

-Shawn Levy:
Hiperaktif filmlerin kuşkusuz ünlü yönetmeni bu iş için ideal bir aday. Müzede bir gece filmindeki komedi ve The Flash filmindeki süper kahraman çizimi gerçekten çok güzeldi. Gençlerin böyle bir filmden ne beklediğini biliyor ve bu yüzden Yeni Ay için en büyük favorilerden..

-Brett Ratner:
X-Man Son Direniş ve Kızıl Ejder filmleriyle çok büyük gişelere imza atan Brett, böyle büyük bir potansiyeli olan filme 70 milyon dolarlık gişe bile yaptırabilir. Finansal açıdan en büyük favori olan Brett bu iş için biçilmiş bir kaftan..

-Robert Rodriguez:
Herkesin bildiği bir gerçek var ki, Yeni Ay'ın izlenesi bir film olmasının en büyük avantajı görsel efektleri.. Ve Summit Entertainment'in bu işe 200 milyon dolar harcamayacağı da bir gerçek.. Bu durumda bu filmi çevirmek için "Rebel Without a Crew" filminin yönetmeninden daha iyi bir aday olabilir mi? Ayrıca Rodriguez'in "From Dusk Till Dawn" adlı bir vampir filmi de bulunuyor

-Amy Heckerling:
Yaşça neredeyse Hardwicke ile aynı olan bayan yönetmen bu film için büyük bir aday. Son zamanlarda çektiği "Clueless" ve "Fast Times at Ridgemont High" gibi gençlik filmleriyle de büyük beğeni topluyor.

-David Fincher:
"Seven" ve "Dövüş Kulübü" gibi filmlerin yapımcısı olan David, çoğu otoriteye göre yaşayan en iyi yönetmenlerden.. Ve Twilight fanları onu Yeni Ay filminde kamera arkasında görmek istiyorlar..

-Brad Silberling:
Birçok Twilight fanı bu filmin onun olacağından emin.. "Casper" ve "Melekler Şehri" gibi filmlerdeki özel efetleriyle beğeni toplayan Silberling bu filmi alacakmış gibi gözüküyor.

-Mira Nair:
Hardwicke'in yaşıtı olan Mira Nair, Bollywood film endüstrisinin tanınan yönetmenlerinden.. The Namesake adlı filminin Yeni Ay ile benzerliğinden dolayı bu filmi de yönetebileceği kulislerde konuşuluyor.

-Roman Polanski:
Rosemary'nin Bebeği gibi filmleri de olan oscar ödüllü Roman Polanski, birçok hayranın keşke dediği isim olarak göze çarpıyor.. Ama bu konuda bir çok şüphe var.. Roman Polanski ve bir genç kızın aşkı.. O kadar da uygun görülmüyor..

Aralık 12,2008

Yönetmen Seçildi[Güncellendi]
1 sayfadaki 1 sayfası